Živi!

V nedeljo sem po dolgem času, sploh več ne vem kako dolgem, končno uspel popraviti svoje računalo in blogal bi o tem prej, a sem in len in zaposlen, kar pa je za bloge najhujša kombinacija, saj kanijo malček trpeti.

Po računalnikovi smrti sem se odločil, da je problem v matični plošÄi in začel se je lov na tako, ki bi podpirala vso ostalo antično opremo, ki prebiva v tisti škatli. Noro je, ampak praktično ni trgovine, ki bi imela na zalogi kako matično z AGP in IDE porti.

Smešno, a resnično! Menda pričakujejo, da bom z matično vkup zamenjal vse od procesorja do rama in še diskov. Preklet steklen kapitalizem in Moorov zakon elektronike sta ušla preko vseh razumnih meja, vsaj za nas nebogate osebke. ÄŒe se na mojem računalu še kdaj kaj polomi, mi ne preostane drugega, kot da ga zavržen kot razbit krožnik, ki ga nihče več noče pogledati.

Sedaj pa pika na i. Nekako mi je pri sestavljanju uspelo napajalnik vstaviti obrnjen na glavo in sedaj je 12cm ventilator obrnjen v steno namesto, da bi imel prostor dihati. Kako? Ne vem.