Napredek?
Pred nekaj dnevi sem razmisljal o napredku Slovenscine in opazil nekaj mocno zanimivega in morda malo strasnega. Izgleda, da obstaja neko nagnjenje k prevzemanju in kraji besed neslovenskega izvora. Tako so v casu nasih prababic vsi uporabljali neke nemske spacenke in jih prav lepo uporabljali v vsakodnevnem jeziku. Zdaj se nam, mlajsmi, to seveda zdi absurdno in uporaba nemscine je nekaj, kar pocno neizobrazeni kmetje. O ne, mi smo boljsi, mi v svoj sleng dodajamo vsevrste angleskih izrazov, ki so tako zelo veliko boljsi od spacenih angleskih kajneda? Opazite, da je ze sama beseda sleng angleskega izvora?
Torej kaj za vraga pocnemo s to bogo slovenscino? Ali jo ubijamo sami, ali nam jo velike mocne sile tlacijo v nasa uboga majhna grla?
Se ena zelo zabavna stvar pri napredku je statistika letosnjega NaNa. Bisri opazovalec bo namrec tako jopazil, da je bilo v prvih dveh dneh napisanih priblizno 5500 besed, v naslednjih trinajstih pa komaj vec kot 5000. Upam, mocno upam, da v temu ni nekaksnega vzorca, ki me bo preganjal se do konca meseca. Dobro pa je recimo to, da je prislo do prve objave mojega dela v reviji, sicer spletni in samo odlomka, ampak zacetek pa je.