Nezadovoljstva

ÄŒe mi je bil Kubntu še tako všeč in sem mislil, da bo pravi sistem za vsakodnevno delo, je bilo preveč problemov, ki me, ponovno, silijo v menjavo pingvinov, ki poganjajo zobnike mojega diferenčnega stroja.

Eden takih velikih problemov je bila popolna nezmožnost nastavitve mojega Wacoma za delo s Photoshop 7 ali celo popolnoma virtualno verzijo Windowsov. Preprosto ni delalo in ker počnem veliko grafičnih umetničarij, si tega preprosto ne morem privošÄiti. Drug problem je bila velika težava z nastavitvijo požarnega zidu, saj Kubuntu iz neznanih razlogov ni zaganjal iptables pri vsakem zagonu. Nepredstavljivo.

Zatorej danes začenjam selitev nazaj na Gentoo, kar bi moral storiti že včeraj pa nekako nisem. Škoda je le, da ta migracija traja nekako tri dni, ampak bo vsaj računalo neuporabno in se bom lažje učil.